Współpraca

Czym jest Rallysprint Challenge?

Rallysprint Challenge to kontynuacja rozpoczętego w 2007 r. przez Automobilklub Bydgoski pucharu AB CUP, który był pierwszym profesjonalnym cyklem rallysprintu w Polsce. Przez te kilkanaście lat w naszych zawodach przewinęło się ponad 1000 zawodników – zarówno tych profesjonalnie zajmujących się sportem samochodowym jak i amatorów. Samochód, którym startujemy musi być przede wszystkim sprawny technicznie. Oprócz tego potrzebny jest nam kask i zapięte pasy bezpieczeństwa, a od sezonu 2014 klatka bezpieczeństwa oraz sportowy fotel. Wyznaczamy również rundy na których klatka bezpieczeństwa nie jest wymagana.

Rallysprint to połączenie rajdu i wyścigu. Wszystko dzieje się w jednym miejscu np. uliczki starych lotnisk, tory zamknięte. Nowicjusz i amator rywalizuje na naszych zawodach z Mistrzem Polski w wyścigach lub rajdach. Nie dzielimy ludzi na posiadających licencje oraz tych bez, bo nie licencja jest wyznacznikiem umiejętności. W Rallysprint Challenge startują dawni lub obecni zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski, Wyścigów, Rallycrossu oraz amatorzy z całej Polski. Dla jednych nasze imprezy są priorytetem, a dla innych stanowią świetny trening i przygotowanie do innych zawodów. Średnio 50 km jeżdżenia na długich i ciekawych próbach w tym także trening zawodami daje nam więcej jazdy niż w normalnym KJS, Wyścigach Górskich i wielu innych imprezach o podobnym charakterze.

Walka toczy się o puchary oraz cenne nagrody, w tym także finansowe. Pomiar czasu za pomocą profesjonalnych urządzeń pomiarowych, wyniki dostępne on-line od razu po przejechaniu mety próby, zabezpieczenie w postaci ratowników drogowych, karetki i straży pożarnej to już nasz standard!

Rallysprint Challenge to także klasy markowe samochodów BMW z dedykowanym regulaminem technicznym wypracowanym przez wiele lat wspólnie z zawodnikami. Każdy jest w stanie znaleźć miejsce dla siebie – zarówno ktoś mający ograniczony budżet jak i zawodnicy dysponujący szybkimi, mocno przerobionymi autami.

Jednym z większych atutów naszej imprezy jest świetna atmosfera. Te zawody są dla zawodników i wszelkie wasze uwagi są dla nas bardzo cenne i to one wyznaczają kierunek ewentualnych zmian które na bieżąco staramy się wprowadzać i jeszcze uatrakcyjniać nasze zawody.

Gdzie startujemy?

 1. Zegrze Pomorskie – kultowe dla niektórych trasy najbardziej rajdowego lotniska w Polsce. Przewidywana długość odcinka to aż 9 km.
 2. Biała Podlaska – miejsce z dużym potencjałem, pozwalające na wytyczenie długiego, ok. 10 km, odcinka, na którym staramy się połączyć techniczne partie z prędkością.
 3. Ułęż – to miejsce gdzie miłośnicy jazdy wyścigowej bardzo dobrze się odnajdą. Równa, szeroka nawierzchnia i odcinek długości około 7 km.
 4.  Piła – to od kilku lat obowiązkowa pozycja w naszym kalendarzu. Obiekt z dużym potencjałem który staramy się odkrywać w każdej edycji Rallysprint Challenge. Długość odcinka to nawet 6,5 km.
 5. Tor Kielce – to runda zupełnie inna niż wszystkie nie tylko z powodu obiektu na którym jest rozgrywana. Kultowe miejsce dla fanów motoryzacji. Zmienna przyczepność nawierzchni, leśna partia, bardzo techniczny „dół” – to sprawia, że pomimo dość krótkiego jak na standardy naszych zawodów, jest to bardzo lubiana przez zawodników runda.
 6. Współpraca z Interia Drive Cup – udało nam się nawiązać współpracę z IDC i w sezonie organizujemy wspólnie dwie połączone rundy – np. tor Słomczyn czy tor Kielce. Na łączonych zawodach zawodnicy RSCH i IDC mogą porównać swoje umiejętności w bezpośredniej konfrontacji.

Fakty, dane, liczby

Zawody Rallysprint Challenge to kuszące liczby dla sponsorów!

 1. 27 625 km – tyle kilometrów pokonują zawodnicy w całym sezonie!
 2. 5 645 min – liczba minut spędzamy razem podczas spotkań i zawodów w każdym sezonie!
 3. 2 850 osób – tylu kibiców pojawia się na rundach w sezonie, aby podziwiać rywalizację!
 4. 26 500 osób – tyle osób czyta informację o naszych cyklach zawodów publikowaną przez media!
 5. ????? – wielu zawodników odnosi znaczące sukcesy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Rajdowym Pucharze Polski, Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Wyścigowym Pucharze Polski, którzy swoje pierwsze przejechane kilometry  pokonywali właśnie będąc uczestnikami organizowanych przez nas zawodów!

Zapraszamy sponsorów

Zapraszamy do korzystania z potencjału medialnego i sprzedażowego, jak również rozwijania cyklu zawodów Rallysprint Challenge.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dot. pakietów sponsorskich prosimy o kontakt. Na pewno będziemy w stanie zaproponować dobre rozwiązanie, aby współpraca była obopólnie korzystna.

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.