Janusz Lelek z najlepszymi wynikami – relacja z II rundy

W sobotę, 10 maja w Nowym Mieście nad Pilicą, Automobilklub Bydgoski zorganizował II rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP. Na lotnisko przyjechało 60 uczestników z całej Polski by rywalizować ze sobą w poszczególnych klasach. Teren zawodów był już znany z ubiegłego roku. Tym razem Odcinek Specjalny miał 6.5 km długości, a jego charakterystyka dostarczała ogromną dawkę emocji.

tn__MG_0980ab

Prognozy przewidywały przelotne opady. Od samego rana pogoda była nieprzyjemna, silny wiatr dokuczał sędziom, fotografom i kibicom.  Podczas treningu – zawodnikom towarzyszyły lekkie opady deszczu. Tuż po odprawie i zapoznaniu z odcinkiem zaczęło się powoli wypogadzać, a trasa – wysuszać.

tn__MG_1020ab

Na pierwszym OS-ie w klasyfikacji AB CUP najlepszy czas uzyskał Janusz Lelek w Mitsubishi Lancerze Evo IX, tuż za nim z 2s. straty uplasował się Waldemar Balcerek, również startujący Lancerem Evo IX. Trzeci czas osiągnął Przemysław Pieniążek, jadący BMW e46 M3.

tn__MG_1056ab

OS 2 wyeliminował z podium Przemysława Pieniążka, który spadł aż na 8 miejsce z powodu otrzymania kary 5s. Pierwsze miejsce zajmował nadal Janusz Lelek. Drugi był Grzegorz Waszkowski w Lancerze Evo VIII. Ostatnie miejsce na podium należało do Waldemara Balcerka.

Janusz Lelek nie odpuszczał i na kolejnym OS-ie zdobył najlepszy czas! Na drugie miejsce wskoczył Aleksander Żółtowski, którego tempo cały czas rosło. Waldemar Balcerek utrzymywał  twardo swoją 3 pozycję, tracąc jedynie 0,132s. do Aleksandra.

tn__MG_1690ab

OS 4 to zmiana kierunku i jazda w przeciwną stronę. Maciej Figel pokazał swój potencjał i wygrał ten odcinek. Rywalizacja między kolegami z klasy OPEN była bardzo zacięta. Michał Kijanka ponownie zdobył bardzo dobry czas i zajął drugie miejsce. Natomiast Janusz Lelek – spadł na pozycję trzecią, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0.676s.

Ostatni odcinek – na prowadzeniu ponownie Janusz z przewagą ponad 2s. nad Maciejem. Trzecią lokatę zajmował Michał Kijanka.

tn__MG_1722ab
W poszczególnych klasach rywalizacja wyglądała równie interesująco, od samego początku w S1400 pierwszego miejsca nie oddawał Radosław Hasiak aż do 5 odcinka, na którym awaria techniczna wyeliminowała go z podium.
W klasie S1600 Arkadiusz Błaszczyk był nie do pokonania, wygrał wszystkie odcinki!

tn__MG_1907ab
W S2500 rywalizacja toczyła się między 11 zawodnikami, z czego tylko 4 walczyło o podium! Ostatecznie Karol Błaszkowski został wyeliminowany i najlepszymi kierowcami okazali się: Michał Dąbrowski, Paweł Poletyło i Wojciech Żochowski.
Co z najszybszymi uczestnikami? Tutaj Janusz Lelek pokazał na co go stać i wszystkie odcinki ukończył na 1 miejscu, przed Waldemarem Balcerkiem, Przemysławem Pieniążkiem i Grzegorzem Waszkowskim.

Ostatecznie po 5 przejechanych odcinkach puchar za I miejsce w klasyfikacji generalnej AB CUP otrzymał Janusz Lelek. Drugie miejsce zajął Waldemar Balcerek, a trzecie – Maciej Figel.