Weryfikacja wyników klasy S1400 po VI rundzie

Informujemy, że po ostatniej rundzie Rallysprint Challenge, która odbyła się w dniu 16 września na lotnisku w Pile, wpłynął od zawodnika startującego w klasie S1400 protest dot. błędnie naliczonej kary. Zawodnik Adrian Rac w ostatnim (szóstym) przejeździe na wniosek sędziego nr 11 ukarany został karą 100 sekund za ominięcie/pomylenie trasy. Kol. Adrian Rac do protestu dołączył on-board całego przejazdu.

Po zweryfikowaniu godziny przejazdu widocznej na nagraniu oraz dokładnej analizie przejazdu próby, podjęliśmy decyzję o cofnięciu nałożonej kary. W żadnym momencie przejazdu zawodnik nie ominął żadnego elementu określającego trasę. Przy wyjeździe z części „leśnej” zawodnik wjechał na trawę ale wrócił na trasę tą samą drogą i kontynuował jazdę nie omijając trasy.

Chcemy przeprosić zawodników klasy S1400 za zaistniałą sytuację, a przede wszystkim kol. Adriana Rac. Mamy świadomość, że każdy z zawodników startując w zawodach, walczy o ułamki sekund i to właśnie ta rywalizacja jest jednym z najważniejszych elementów zawodów. Z zaistniałej sytuacji na pewno wyciągniemy wnioski i bardzo mocno postaramy się nie dopuścić do podobnych zdarzeń w przyszłości. Po uwzględnieniu protestu wyniki klasy S1400 ostatniej rundy wyglądają następująco:

  1. Olgierd Bartoszak
  2. Adrian Rac (strata do zwycięzcy 5,81 s)
  3. Jakub Baraniak (strata do zwycięzcy 7,55 s)
  4. Filip Rębiasz (strata do zwycięzcy 1.39,05 min)
  5. Adam Jurczyk (strata do zwycięzcy 2.22,96 min)
  6. Mariusz Szwedziak (strata do zwycięzcy 4.36,66 min)
  7. Marcin Banaszak (strata do zwycięzcy 5.07,02 min)
  8. Michał Czarnyszka (strata do zwycięzcy 23.28,88 min)

Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację i do zobaczenia na rundzie finałowej.

 

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.