Plan wykonany i kolejne punkty zdobyte! – IV runda w Zegrzu Pomorskim

Za nami kolejna – czwarta już runda Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge. Tym razem jedni z najszybszych polskich zawodników walczyli o zwycięstwo na terenie lotniska w Zegrzu Pomorskim. Impreza rozpoczęła się
piątkowym treningiem, na którym zawodnicy mogli zapoznać się z nawierzchnią oraz rozruszać się za kierownica swoich rajdówek.

Zawody rozpoczęły się w sobotę odcinkiem testowo-treningowym. Do zawodów zgłosiło się 61 kierowców. Po odprawie z zawodnikami ruszyliśmy na trasę, która miała ok. 7 km i zawierała to co „rajdowcy” lubią najbardziej – jazda wąskimi leśnymi drogami, ślepe zakręty, mocne dohamowania, a dla miłośników dużych prędkości przygotowaliśmy też miejsce, gdzie można było dokręcić piąty bieg. Po objeździe trasy było widać, że uczestnikom bardzo się spodobało i będą walczyć o ułamki sekund.

Założeniem organizatora było przejechanie ośmiu odcinków z czego 6 liczonych do klasyfikacji zawodów. Po pierwszym OES-ie poznaliśmy faworyta do wygrania generalki – dość mocno odjechał wszystkim Mariusz Górecki (klasa OPEN BMW E36), który w tym roku pokazuje na wszystkich rundach, że dobry kierowca w topowo przygotowanym BMW może spokojnie walczyć i wygrywać z Lancerami i Subaru.

W innych klasach rywalizacja była bardzo zacięta – może o tym świadczyć że np. w klasie SPORT po całym dniu zmagań różnica pomiędzy pierwszym a drugim zawodnikiem wyniosła 0,6 sekundy. Bardzo dobrze pokazał się też Sebastian Dziadosz, który swoją HONDĄ CIVIC zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. To duży wynik i tym bardziej należą się Sebastianowi gratulacje.

Ekipie organizacyjnej Automobilklubu Bydgoskiego udało się zrealizować założony plan – przejechano wszystkie odcinki i zawodnicy mieli na licznikach około 60 km przejechanych na ostro (bez porannego odcinka testowo-treningowego). Zawody
przebiegały bez większych przerw, a zawodnicy z oes-u na oes notowali coraz lepsze czasy.

Najszybszym kierowcą IV rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge został, wcześniej już wspomniany, Mariusz Górecki z przewagą 45 sekund nad Pawłem Piszem i 51 sekund nad Sebastianem Dziadoszem.

W klasyfikacji generalnej IV rundy RajdowySklep.pl BMW-Challenge puchar za I miejsce również zdobył Mariusz Górecki. Na drugim miejscu podium stanął Łukasz Przeszłowski, a na trzecim – Wojciech Karwan.

W poszczególnych klasach kolejno zwyciężyli:
Klasa S1400 – Mateusz Urbaniak (Fiat CC), Jacek Goździk (Toyota Starlet),
Klasa S1600 – Sebastian Dziadosz (Honda Civic), Marcin Pogorzelski (Citroen Saxo), Michał Załęcki (Citroen Saxo),
Klasa S2000 – Robert Kaczorowski (BMW E36), Michał Nowicki (Honda Civic), Konrad Ciurys (Renault Clio),
Klasa S2500 – Tomasz Kuczkowski (BMW E36), Marek Reda (Honda Civic), Michał Dąbrowski (BMW e30 318is),
Klasa WRC – Paweł Pisz (Subaru Impreza), Mariusz Rybiński (Subaru Impreza), Grzegorz Auto Grześ (BMW e36 320i)
Klasa SPORT – Andrzej Foremny (BMW e30 318is), Michał Słupski (BMW e30 318is), Tomasz Adamski (BMW e30 318is),
Klasa SPRINT – Łukasz Przeszłowski (BMW e30 318is), Rafał Górecki (BMW e36 328), Tomasz Maciejewski (BMW e30 318is),
Klasa HOBBY – Bartosz Czwartosz (BMW e36 320), Jacek Rzeźnik (BMW e30 320), Michał Gołębiewski (BMW e30 318is),
Klasa HOBBY S&F – Wojciech Puchalski (BMW e36 318is), Karol Procelewski (BMW e36 318is), Maciej Kownacki (BMW e36 318is)
Klasa OPEN – Mariusz Górecki (BMW e36 328), Wojciech Karwan (BMW e36 328i), Michał Złomańczuk (BMW M3).

Wszystkim którzy byli na podium serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników a całej ekipie zawodników dziękujemy za stworzenie kolejny raz niesamowitej atmosfery i dostarczenia wszystkim wielu sportowych emocji.

Automobilklub Bydgoski chce bardzo podziękować za pomoc przy organizacji zawodów kol. Maciejowi Raczewskiemu, który wraz ze swoją ekipą z Automobilklubu Koszalińskiego od zawsze wkłada dużo pracy i serca w „nadmorską” rundę. Trasa która tak zawodnikom się spodobała była prawie w całości zaproponowana przez Macieja – my tylko wprowadziliśmy delikatne korekty. Maciej – jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

Chcielibyśmy też podziękować sponsorowi głównemu cyklu – firmie RajdowySklep.pl i przypomnieć, że tak jak na każdych zawodach tak i tym razem koledzy z RajdowySklep.pl przygotowali dla zawodników niespodzianki w postaci kuponów do zrealizowania w ich sklepie oraz oficjalnemu dostawcy opon do klas pucharowych – firmie Racing Tires.

Dziękujemy też patronom medialnym zawodów oraz wszystkim sędziom i osobom zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie zawodów – bez Waszej pracy nie byłoby to możliwe.

Już teraz zapraszamy na kolejną – piątą rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge, która odbędzie się w dniach 12/13 sierpnia na terenie Rallylandu w Lipce.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Tekst: Jacek Kociszewski

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.