Podziękowania i podsumowanie uroczystego zakończenia sezonu 2016

W minioną sobotę Automobilklub Bydgoski zaprosił uczestników Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge do swojej siedziby na uroczyste zakończenie sezonu.  Tak jak zawsze uroczystość poprzedzona została spotkaniem regulaminowym, na którym organizator wraz z zawodnikami ustalili kierunki rozwoju zawodów na kolejne lata.

Głównym celem spotkania było wręczenie szarf mistrzowskich oraz unikatowych statuetek wszystkim którzy zajęli miejsca na podium. Uroczystość rozpoczął Prezes Aut. Bydgoskiego Jacek Kociszewski, który przypomniał że odbyło się 7 rund zawodów, sklasyfikowanych zostało 173 zawodników i wg obliczeń organizatorów zawodnicy przejechali na ostro ponad 250 km w całym sezonie. Zwrócił uwagę na to, że po raz pierwszy zorganizowana została runda drogowa i uznał to za duży krok w rozwoju imprezy. Organizatorzy spotkania mieli dodatkową niespodziankę dla zawodników – występ na żywo wrocławskiej grupy Vintage Squad, w której jednym z muzyków jest Jerzy Kasperowicz ścigający się w klasie SPRINT. Każdy z wyróżnionych zawodników otrzymał szarfę mistrzowską, pamiątkową statuetkę oraz nagrody ufundowane przez sponsora cyklu – RajdowySklep.pl. Spotkanie było też okazją do uhonorowania Dawida Struensee – zawodnika reprezentującego Automobilklub Bydgoski, który w sezonie 2016 wywalczył Puchar Polski w Rallycrossie.

Jak zawsze organizatorzy spotkania podziękowali osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w organizację zawodów. Podziękowano firmie RajdowySklep.pl, RacingTires.pl oraz ekipie bezpośrednio uczestniczącej w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy – Adamowi Kostkowskiemu, Adamowi Ellertowi, Józefowi Kasprowskiemu, Radkowi Kusz, Milenie Lewandowskiej, Milenie Bartoszyńskiej, Tadeuszowi Drozdowskiemu, Krystianowi Pachucie, Maciejowi Raczewskiemu, Agnieszcze Kujawie i ekipie FotoDron.PRO. Po części oficjalnej wszyscy goście udali się na turniej bowlingowy i zabawę do białego rana.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim którzy brali udział w naszych zawodach – stworzyliście niesamowitą atmosferę i pokazaliście jak szybko można pokonywać zakręty a na sobotnim spotkaniu widać było że oprócz rywalizacji na zawodach większość z nas to co najmniej dobrzy znajomi i dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Wydaje nam się że takiej atmosfery mogą pozazdrościć nam inni organizatorzy…

Na sam koniec chcemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań aby sezon 2017 był co najmniej tak emocjonujący jak ten który właśnie zakończyliśmy.