Rzeźnik, Gabryś i „Colin” gośćmi specjalnymi w Zegrzu Pomorskim

Na V rundzie AB CUP i BMW-Challenge, która odbędzie się już 7 lipca na zamkniętym lotnisku w Zegrzu Pomorskim, swoją obecność potwierdziło aż trzech kierowców z RSMP. Gośćmi specjalnymi będą: Maciej Rzeźnik, Zbigniew Gabryś oraz Jakub „Colin” Brzeziński. Ich udział w Ogólnopolskim Rallysprincie to doskonała okazja dla uczestników cyklu do zadania wielu pytań, podpatrzenia bardziej doświadczonych kierowców i doszkolenia się z techniki sportowej jazdy.


Organizatorem Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge jest Automobilklub Bydgoski. Zawody organizowane są od 2007 roku, a w Zegrzu Pomorskim przy współpracy z Automobilklubem Koszalińskim już od 8 lat. To miejsce ma swój niepowtarzalny rajdowy klimat i za każdym razem zapewnia dużo sportowych emocji.

Na tę rundę zaplanowano 4 przejazdy Odcinka Specjalnego w jedną stronę, a następnie w drugą – „pod prąd”. Łącznie na zawodników czeka do pokonania 8 przejazdów OS’u. By wystartować należy posiadać samochód wyposażony w klatkę bezpieczeństwa, sztywny fotel oraz min. 4-punktowe pasy. Poza tym wymagany jest kask, ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC.

Automobilklub Bydgoski poza nagradzaniem najlepszych kierowców z klasyfikacji generalnej AB CUP i BMW-Challenge, prowadzi też klasyfikację aut FWD oraz wyłania zwycięzców tzw. „Super Odcinka”.

Wpisowe wynosi:
– przy przesłaniu zgłoszenia w 1 terminie – 350 zł,
– przy wypełnieniu zgłoszenia w 2 terminie 400 zł od uczestnika.

Z kolei dla kierowców urodzonych po 01.01.1996 roku wpisowe wynosi tylko 100 zł, jeśli startuje się w w klasyfikacji BMW-Challenge w klasie „SPORT”.

I termin przesyłania zgłoszeń mija 5 lipca o godz. 18:00.
II termin to dzień zawodów.

UWAGA: Przesłanie zgłoszenia musi zostać poparte wpłatą 100 zł na konto Automobilklubu Bydgoskiego (ING Bank Śląski nr 63 1050 1139 1000 0090 9555 4235. W tytule przelewu należy podać V runda AB CUP/BMW Challenge i imię i nazwisko zgłaszającego się zawodnika). Pozostała część opłaty wpisowego pobierana jest w dniu imprezy w biurze zawodów.

Harmonogram treningu przed V rundą (06.07.2018r.):
15:30 – 19:00 – przyjmowanie zgłoszeń
15:50 – objazd trasy treningu za organizatorem
16:00 – 20:00 – trening


Harmonogram V rundy (07.07.2018r.):
8:00 – 8:40 – przyjmowanie zgłoszeń
8:45 – odprawa z zawodnikami
9:10 – przejazd zapoznawczy i start pierwszego zawodnika do I próby
ok.18:00 – zakończenie imprezy

Ok. 30 minut po przyjeździe na metę ostatniego uczestnika nastąpi ogłoszenie wyników prowizorycznych, a po dalszych 15 minutach wręczenie nagród honorowych.

Formularz zgłoszeniowy:
http://irally.pl/index.php?id=entry

Lista zgłoszonych zawodników:
http://irally.pl/index.php?id=zawodnicy

Partnerami V rundy AB CUP i BMW-Challenge są:
Atlas Ward Motorsport, GO + CARS, RALLY and RACE, SieScigam.pl, Agniess.pl, Pielęgnacja Aut, NewsAuto.pl, FlyFoto.PRO

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.