Toruń zdominowany przez Atlas Ward Motorsport

W miniony weekend zawodnicy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge walczyli o punkty w Toruniu na Torze Rajdowym POLIGON. Niestety, zawody odbyły się najprawdopodobniej ostatni raz na tym terenie. Rallysprintowy weekend rozpoczął się piątkowym treningiem, na którym zawodnicy mogli sobie przypomnieć wąskie, betonowe uliczki oraz ostre i ślepe zakręty.

W sobotę od samego rana rozpoczęła się rywalizacja. Organizatorzy przygotowali oprócz odcinka testowo-treningowego 3 oes-y przejeżdżane łącznie 8 razy. Do rywalizacji stanęło 65 kierowców z całej Polski. Prognozy pogody tym razem pokazywały, że przez cały dzień ma być w miarę ciepło i sucho. Po treningu i odprawie z zawodnikami około godz. 10.30 cała kawalkada pojazdów ruszyła na objazd trasy i zaraz potem rozpoczęła się faktyczna rywalizacja.

Najlepsze czasy od samego początku notował bezkonkurencyjny w tym sezonie Mariusz Górecki (BMW E36 klasa OPEN) i to jego próbowali ścigać inni uczestnicy. Mariusz swoim BMW był szybszy m. in. od kilku czteronapędowych Subaru. Jak zawsze w Toruniu rywalizacja była bardzo zacięta i wiele razy po odcinku można było zobaczyć 15-20 zawodników z czasami różniącymi się o niecałą sekundę, a to przecież jest najważniejsze w sportowej rywalizacji. Tym razem obyło się bez większych przygód i żaden z zawodników nie musiał myśleć o naprawach blacharskich po zawodach.

Klasyfikację generalną AB CUP oraz RajdowySklep.pl BMW-Challenge wygrał wcześniej wspomniany Mariusz Górecki (BMW E36). Na drugim miejscu podium stanął Wojciech Karwan (BMW E36). Trzeci w klasyfikacji AB CUP był Marcin Pogorzelski, jadący Citroenem Saxo. Natomiast w klasyfikacji RajdowySklep.pl BMW-Challenge trzecie miejsce zajął Rafał Górecki w BMW E36.

W poszczególnych klasach zwyciężyli kolejno:
Klasa S1400 – Piotr Kałmuczak, Kamila Kuster-Kałmuczak, Damian Boncela,
Klasa S1600 – Marcin Pogorzelski, Kacper Terlikowski, Filip Włodarczak,
Klasa S2000 – Marek Muszak, Rafał Prusaczyk, Marcin Mrozewski,
Klasa S2500 – Tomasz Kuczkowski, Michał Kuna,  Patrycjusz Kruślak,
Klasa WRC – Mariusz Rybiński, Dariusz Górski, Wojciech Elwart,
Klasa SPORT – Michał Słupski, Milan Skrobić, Piotr Nowacki,
Klasa HOBBY – Bartosz Czwartek, Lech Kaczmarek, Marcin Piątek,
Klasa HOBBY S&F – Wojciech Puchalski, Mateusz Laskowski, Łukasz Adelman,
Klasa SPRINT – Rafał Górecki, Łukasz Przeszłowski, Maciej Kunz,
Klasa OPEN – Mariusz Górecki, Wojciech Karwan, Rafał Górecki.

Toruń to też specyficznie miejsce, ponieważ jest to obiekt prawie w centrum miasta i zawodnicy mieli wielu kibiców, którzy gorąco dopingowali swoich faworytów. Po całym dniu ścigania (zawody zakończyły się ok. godz. 18.00) Automobilklub Bydgoski zakończył zawody rozdaniem pucharów oraz losowaniem nagród ufundowanych przez tytularnego sponsora cyklu – RajdowySklep.pl.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów – sędziom, komisji technicznej, mediom itp., a także Prezydentowi Miasta Toruń oraz Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego za udostępnienie terenu.

Już teraz zapraszamy na ostatnią rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge, która odbędzie się 1 października na torze Kielce.

Tekst: Jacek Kociszewski

 

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.