Zegrze Pomorskie to kwintesencja rywalizacji

Lotnisko w Zegrzu Pomorskim to najbardziej lubiany obiekt w sezonie cyklu Rallysprint Challenge. Co takiego ma w sobie, że Zawodnicy go wręcz kochają? Przekonajcie się, czytając poniższe wypowiedzi:

„Lubię zegrzyńską rundę głównie ze względu na bardzo rajdowy charakter trasy, zmienne nawierzchnie, trudno przewidywalną przyczepność, lubię fragmenty błotka, wszechobecne szyszki, lubię jechać na wąskiej przecince leśnej 140 km/godz., by potem zgadnąć długość dohamowania na upaćkanej nawierzchni do szykany, w której w jednej części nawierzchnia jest przyczepna, a w drugiej już nie, tylko nie do końca wiadomo, która jest która. Przez to wszystko, co napisałem, dla mnie osobiście Zegrze jest najbliższe prawdziwym rajdom; nie tylko trzeba pędzić, co oczywiście jest raczej wskazane, ale też podejmować decyzje taktyczne; gdzie podejmujemy ryzyko, gdzie lepiej odpuścić by dalej uczestniczyć w grze.” – Piotr Laskowski.

 

„Trasy dające ogromną dawkę rajdowych emocji i satysfakcji – ślepe zakręty przez wąskie, leśne ścieżki, dużo miejsc, w których optymalny tor wcale nie jest oczywisty i wysoka średnia prędkość, to coś niesamowitego!” – Karol Wiza

„Zegrze Pomorskie, to zdecydowanie najbardziej wyczekiwany i jednocześnie ulubiony obiekt większości zawodników. W odróżnieniu od innych lotniskowych rund, trasa nie prowadzi przez szeroki pas startowy, ale po krętych uliczkach i drogach dojazdowych, z naturalnymi często ślepymi zakrętami, ryzykownymi cięciami, mnóstwem drzew, krzaków i innych niespodzianek. Część trasy jest mocno techniczna i wymaga precyzji, a część szybka i „na odwagę”. Aura pogodowa zafundowała dodatkowo utrudnienia w postaci śliskiej, mokrej nawierzchni, kałuż i błota. To wszystko sprawiało, że było wyjątkowo „rajdowo”.” – Michał Słupski.

 

„Odcinki leśne w Zegrzu moim zdaniem są kwintesencją ścigania. Jest szybko, ślisko, a ślepe zakręty pokonywane na wysokich biegach powodują skoki adrenaliny.” – Marcin Kwiatkowski.

 

13 lipca na tym właśnie obiekcie odbędzie się V runda Rallysprint Challenge.

Chcesz wziąć udział? Wyślij zgłoszenie jeszcze dziś, I termin zgłoszeń mija dziś o godz. 16:00. Wpisowe wynosi: 350 zł. 

Na konto Automobilklubu Bydgoskiego wpłacamy 100 zł jako zaliczkę, pozostałą część płacimy na miejscu w biurze zawodów.

Regulamin oraz wszelkie informacje znajdziesz TUTAJ. 

Jeśli nie chcesz brać udziału w zawodach, ale chętnie pojeździłbyś na tym obiekcie, najprawdopodobniej ostatni raz, ponieważ lotnisko może być nieczynne od przyszłego roku, to zachęcamy do wzięcia udziału w treningu: „Trenuj razem z Rallysprint Challenge”. 

Trening zostanie zorganizowany 12 lipca, w godzinach: 16:30-19:30. Koszt udziału to 150 zł, płatne na miejscu w biurze zawodów.

Zapisy: biuro@ab.bydgoszcz.pl

 

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.