Wypowiedzi uczestników po sezonie 2016

Za nami kolejny sezon Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge. Podsumowanie opublikowaliśmy w poprzednim wpisie. Dziś zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami naszych uczestników:

14524569_1111373522244596_8797059978401967416_o

Sukurs Rally Team (Mariusz Rybiński / Piotr Jamroziak) – Subaru Impreza STI
Naszą przygodę z cyklem AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge rozpoczęliśmy od 4. rundy na lotnisku w Zegrzu Pomorskim. Start ten miał być dla nas treningiem przed ważnym rajdem oraz rozprostowaniem kości w wakacyjnej przerwie. Z uwagi na niewielką odległość od Trójmiasta oraz dobre opinie o obiekcie, wybór padł właśnie na imprezę AB CUP. Bardzo miłym zaskoczeniem było podium i uzyskane 2. miejsce w klasie WRC. Fantastyczna atmosfera oraz perfekcyjna organizacja, a także brak przestojów spowodował, że postanowiliśmy wystartować w kolejnej rundzie, na dobrze znanym nam obiekcie Rallyland. Tę rundę również zakończyliśmy na 2. pozycji w klasie WRC i zaczęliśmy piąć się w klasyfikacji sezonu. Prawdopodobnie wtedy zapadła decyzja o starcie w pozostałych rundach, ponieważ po kalkulacji okazało się, ze mamy realne szanse walczyć o mistrzostwo klasy WRC jako Sukurs Rally Team. Niejako potwierdzeniem tych obliczeń było zwycięstwo rundy w Toruniu. Ostatnia runda w Kielcach miała być dla nas formalnością z uwagi na brak głównych konkurentów, pomimo Rajdu Żarnowieckiego odbywającego się w niedzielę zdecydowaliśmy się na sobotni start w Kielcach. Co prawda torowa specyfika obiektu nie do końca nam odpowiada, jednak jazda sprawiała sporo przyjemności i stanowiła dla nas trening przed startem w rajdzie. Ostatecznie, z powodu małego błędu, lecz brzemiennego w skutkach, stanęliśmy na 3. miejscu podium i uzyskaliśmy kilkanaście punktów, które potwierdziły nasze mistrzostwo w klasie WRC. Nomen omen, niedzielny Rajd Żarnowiecki również wygraliśmy:)

Dziękujemy jeszcze raz organizatorom za ogrom pracy oraz świetną atmosferę, a także ekipie FotoDron.PRO za zapierające dech w piersiach materiały foto i video. W przyszłym roku z pewnością rozważmy start w cyklu AB CUP już od pierwszej rundy, natomiast szczególnie interesujący jest dla nas odcinek drogowy w Śremie koło Kłodzka.

14352089_1100543866660895_5625588730358072108_o

Sebastian Dziadosz – Honda Civic:
W sezonie 2016 planowałem pojechać wszystkie rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge. Cztery rundy, które jechałem swoją HONDĄ CIVIC VTi wygrałem (4 x 25 pkt) z czego jestem bardzo zadowolony. Niestety planu nie udało się zrealizować do końca i jednej rundy nie pojechałem w ogóle z powodu wyjazdu na wakacje (kolizja terminów ;), w jednej rundzie (TOR ŻERAŃ – FSO) – na treningu w swojej Hondzie połamałem wahacze, pokrzywiłem felgi i nie mogłem wystartować, ale dzięki Jackowi Goździkowi pojechałem tę rundę z nim zamiennie jego TOYOTĄ 1,4 zdobywając cenne 10 punktów w klasie S1600 (apropo byłem najszybszym kierowcą w klasie S1400, jadąc nie swoim autem).
Jednej z rund (przedostatnią w Toruniu) także nie jechałem swoim autem, gdyż na treningu skończyła się skrzynia biegów w Hondzie i znów dzięki Jackowi pojechałem jego Toyotą 1,4 zdobywając 8 punktów w klasie S1600 (tym razem również byłem najszybszym kierowcą w klasie S1400) i tutaj dziękuję Jackowi Goździkowi za zaufanie i użyczenie TOYOTY, dzięki niemu moje mistrzostwo w S1600 mogło się „urzeczywistnić” już w na tej rundzie w Toruniu i ze spokojną głową mogłem pojechać KIELCE i potestować sobie zachowanie rożnych zestawów opon 😉

Jeśli chodzi o samą organizację imprez cyklu w tym sezonie, to jestem pod wrażeniem organizacji na najwyższym poziomie i świetnej atmosfery panującej na AB CUP.

Najbardziej przypadła mi do gustu runda trzecia, czyli nowość w cyklu, a mianowicie drogowa runda w Kamieńcu Ząbkowickim.
Trudna śliska trasa dała mi najwięcej satysfakcji! Mam nadzieję, że coś podobnego odbędzie się także w przyszłym sezonie 😉

 Dziękuję wam organizatorom, sponsorom cyklu, partnerom AB CUP, sędziom, logistykom i wielu innym ludziom biorącym udział w przygotowaniu i realizacji każdej z rund – a także dziękuję moim rywalom, że trzymali wysoki poziom i nie łatwo było o mistrzostwo – ale dzięki temu właśnie się rozwijamy 😉 – cieszę się, że mogłem zdobyć mistrzostwo S1600 w tak interesującym cyklu na tak wysokim poziomie, w towarzystwie wspaniałych zawodników 😉

Dziękuję także moim partnerom, dzięki którym „trochę” lżej przejść przez trudy startów, między innymi podziękowania należą się:
Skutery.Auto.pl
Ridergarage.pl
NOBLE SECURITY
RACE-GC
RA-CE.pl
Strojenia.pl
Opony Do Sportu (ODS)

Do zobaczenia w przyszłym sezonie, znów planuję starty w AB CUP 2017, być może innym autem… 🙂

14379784_1100544223327526_4334605473426392758_o

Jacek Goździk – Toyota Starlet:
W tym sezonie w cyklu AB CUP startowałem w klasie S1400 Toyota Starlet – samochodem zbudowanym w ridergarage.pl. Auto przejechało wszystkie rundy bez żadnej poważniejszej awarii, która uniemożliwiła by dalszą jazdę oprócz jednej sytuacji, gdzie urwała się linka od skrzyni biegów nie z mojej winy. Najbardziej podobała mi się runda na Dolnym Śląsku, która odbyła się na zamkniętym odcinku drogowym w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie zmienne warunki wymagały od kierowców nie lada umiejętności, co potwierdziła spora liczba wypadków. Bardzo jetem zadowolony, że już w pierwszym sezonie udało się sięgnąć po mistrzostwo w S1400, z czego się niezmiernie cieszę i z niecierpliwością czekam na następny sezon. Na koniec chciałbym podziękować całemu AK Bydgoskiemu za trud i ciężką pracę, którą włożyli w organizację całego cyklu.

 

Jeśli chciałbyś by Twoja wypowiedź została opublikowana na stronie cyklu, wyślij ją nam na maila: agniess.kujawa@gmail.com

Bądź na bieżąco z informacjami i powiadomieniami.
Wszystkie informacje możesz otrzymywać na email.